Autobusy výletníkov na pumpe

Túto situáciu poznáte veľmi dobre. Ste na služobnej ceste, ponáhľate sa, aby ste stihli stretnutie. Na diaľnici preto mierne prekračujete rýchlosť. Do cieľa je však ešte ďaleko a do vás sa vkráda únava. Nie je to žiaden problém, rýchla káva na pumpe to vyrieši. Parkujete hneď pri vchode a náhlivo vstupujete, aby ste nestratili veľa času. Máte šťastie, v rade stoja iba dve dámy, navyše viditeľne nakupujú spolu. Zaradíte sa za ne a čakáte. Dámy vás veľmi nezaujímajú. Už nie sú ani veľmi mladé, už nie sú ani veľmi pekné, zato sú však veľmi šťastné. Po pár sekundách počúvania zistíte, že vlastne nemáte štastie.

„ Čo si dáme, Vierka, kapučínko?“

„Ja nie, kapučínko sme mali ráno, máte machiato?“

„Áno, zaiste.“

„Vlastne machiato nechcem, to je moc malé, dám si café latte, a ty, Jarka?“

„Ja neviem, mám chuť na kapučínko, ale aj na café latte. Čo si mám dať, Vierka?“

Začína sa vás zmocňovať nervozita, obzvlášť keď si uvedomíte, že na uvedené kávy treba šľahať mliečnu penu, takže príprava môže trvať aj niekoľko minút. Po chvíli sa dámy dohodnú a obsluha sa vyberá robiť kávu a šľahať mlieko. Nakoniec to trvá iba dve minúty a vaša vidina rýchleho malého espresa už nadobúda konkrétnu predstavu. Ale tešili ste sa príliš skoro.

„Štyri eurá šesťdesiat, dámy.“

„Dnes platím ja, Vierka.“

„Nie, Jarka, dnes platím ja.“

Dámy sa dohadujú iba krátko, ale zato dlho hľadajú a požičiavajú si mince.

„Počkajme ešte na Hanku, práve kupuje minerálku. Hanka, ponáhľaj sa, už sme na rade!“

Hanka viditeľne nie je v strese, otočí hlavu a spýta sa:

„Mám kúpiť s bublinkami alebo bez?“

„Ja chcem bublinkovú.“

„Kúpme radšej bez bubliniek, aby ma nenadúvalo, Jarka.“

„Hanka, kúp teda bez bubliniek.“

Po chvíli vyberania a pomalej chôdzi cez celú pumpu Hanka prinesie k pokladni fľašu. Žiaľ, ukazuje sa, že ide o vodu ochutenú, čo nebol pôvodný zámer. Hanka sa vyberie rovnakým tempom vymeniť ju.

Situáciu vzdávate a uháňate späť do auta. Táto skúsenosť vás tak rozčúlila, že ste zabudli, že ste unavený a v konečnom dôsledku ste sviežejší ako po vypití kávy.